top of page

Το ρεπορτάζ των Crociati στο Nations League και στα φιλικά

Όσον αφορά αυτό το παράθυρο που αφορά τις Διεθνείς δεσμεύσεις, η περιπέτεια των Σταυροφόρων έχει ολοκληρωθεί στις αντίστοιχες εθνικές επιλογές. Ας δούμε λεπτομερώς πώς πήγε για τον Alessandro Bastoni και τον Leo Štulac. Bastoni

Διπλή εκκίνηση από το πρώτο λεπτό για τον αμυντικό της Parma στους δύο φιλικούς αγώνες της Under 21 της Ιταλίας. Στο πρώτο αγώνα με την Αγγλία (1-2) έπαιξε στο Ferrara στις 15 Νοεμβρίου ως βασικός όπου έμεινε στο γήπεδο για λίγο περισσότερο από μία ώρα, όταν αντικαταστάθηκε στο 63' από τον Kevin Bonifazi. Ο αμυντικός της SPAL πήρε τη θέση του στον αγωνιστικό χώρο και στο δεύτερο αγώνα των Azzurrini που πραγματοποιήθηκε στις 19 Νοεμβρίου στο Reggio Emilia εναντίον της Γερμανίας (1-2): Σε αυτή την αναμέτρηση ο Bastoni αγωνίστηκε 61 λεπτά. Štulac Δύο ισοπαλίες για τη Σλοβενία ​​στο τρίτο όμιλο του Nations League, μια παρουσία για το Leo Štulac. Στο πρώτο παιχνίδι εναντίον της Νορβηγίας (1-1) Ο μέσος των σταυροφόρων δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου, ενώ στη δεύτερη ισοπαλία (1-1) εναντίον της Βουλγαρίας μπήκε στο 87' στην θέση του Miha Zajc της Empoli.