top of page

Τμήματα υποδομής: Τα σημαντικότερα αποτελέσματα των μικρών ομάδων της Parma κατά τη διάρκεια του Σαβ

Όμορφη και αποφασιστική νίκη για την Parma Under 13 αυτό το Σαββατοκύριακο. Για τους Crociatini του κύριου Manarin είναι μια ειδική νίκη, καθώς πρόκειται για το ντέρμπι με τη Modena. Το τελικό αποτέλεσμα 4-0 για τους Ducale χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Lorenzani, Napolitano, Victor και Legati

Μεγάλη νίκη στο πρωτάθλημα για την Under 16 της Parma. Οι Crociatini του Beppe Cardone στην πραγματικότητα προκάλεσαν ένα ηχητικό σοκ στην αναμέτρηση με τη Spezia που διεξήχθη χθες στο Collecchio. 5-2 το τελικό αποτέλεσμα: για την Parma τα γκολ τα έβαλαν οι Farjaoui (δύο), Galeotti, El Ghazzouli και Trezza. Από την άλλη πλευρά τα δύο τέρματα για τους φιλοξενούμενους τα σημείωσαν οι Bachini και Russotto.

Δεν έφτασε το γκολ του Abou για την Under 17 της Parma. Το σύνολο του Massimo Bagatti το οποίο έπαιξε στην έδρα της Sassuolo, δεν μπόρεσε να γυρίσει με κάνενα πόντο από αυτό το δύσκολο ταξίδι. 2-1 το τελικό αποτέλεσμα για τους neroverdi, οι οποίοι ανέτρεψαν την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο αφού η Parma βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο πρώτο μέρος.

Μεγάλη νίκη για τους Giovanissimi Professionisti της Parma. Οι Crociatini του Michele Saltori πέρασαν από το συνθετικό χλοοτάπητα του "Copparo 1" στο Ferrara κόντρα στη γειτονική SPAL. Η ομάδα του Δούκα πήρε τη νίκη χάρη στο καθοριστικό τέρμα που πέτυχε ο Amadei στο δεύτερο ημίχρονο.