top of page

Ο Pasquale Mazzocchi ξεπέρασε τις 50 συμμετοχές με τη Crociata

Ο Pasquale Mazzocchi αγωνιζόμενος στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές της Serie B ConTe.it ως βασικός μεταξύ άλλων έχει υπερβεί τις πενήντα εμφανίσεις με τη Crociata (53 συμμετοχές για να είμαστε ακριβείς).

Ο 22χρονος μπακ - χαφ είναι ένας από τα "μαργαριτάρια" της καινούργιας Parma Calcio

Έφτασε στο κλαμπ μας τον Ιανουάριο του 2016 στη Serie D και αγωνίστηκε σε δεκατρία παιχνίδια πετυχαίνοντας τρία γκολ (το δεύτερο γκολ στη στο νίκη με 0-2 επί της Legnago και τα δύο τέρματα σε διάστημα ενός λεπτού στο 60' και στο 61' στη νίκη με 2-4 επί της Ravenna ), ενώ στο Poule Scudetto Dilettanti αγωνίστηκε και στους δύο αγώνες με τις Gubbio και sambenedettese.

Την επόμενη σεζόν στην Lega Pro έπαιξε 24 φορές στο πρωτάθλημα, πέντε στα πλέι - οφ ανόδου συμπεριλαμβανομένου του αποφασιστικού τελικού με την Alessandria.

Ο Mazzocchi στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο υπερασπίστηκε τα χρώματα μας οκτώ φορές στη Serie B όπου έκανε το ντεμπούτο του.

Ο Pasquale το Σάββατο το απόγευμα στο Stadio Ennio Tardini πριν το Parma - Ascoli θα ανταμειφθεί από τον σύλλογο στο πλαίσιο της βράβευσης του Alessandro Lucarelli για τις περισσότερες συμμετοχές με τη φανέλα της ομάδας μας στο κομμάτι του πρωταθλήματος.