top of page

Τρεις ήττες για την Under 17, 16 και 15. Πεντάρα η Under 13

Η Under 17 της Parma είχε μια καλή ευκαιρία να ανέβει στη βαθμολογία. Οι Crociatini χθες έχασαν στο Collecchio με 0-1 εναντίον της Spezia. Το αποφασιστικό τέρμα για τους bianconer το πέτυχε ο Tivegna έξι λεπτά πριν από το τέλος. Για τα αγόρια του Bagatti είναι η δεύτερη διαδοχική ήττα μετά από τη Fiorentina τη προηγούμενη αγωνιστική.

Από την άλληη η Under 16 το προσπάθησε όμως στο τέλος η Juventus επικράτησε έστω και δύσκολα. Στο συνθετικό "Ale & Ricky", οι Gialloblú βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 60' μετά το αυτογκόλ του Galeotti αλλά δεν έχασαν το μυαλό τους πέντε λεπτά πριν από το τέλος ισοφάρισαν με τον Trezza. Δύο λεπτά όμως αργότερα ο Zanchetta στέρησε ένα μεγάλο αποτέλεσμα από τα αγόρια του Cardone.

Βαριά ήττα για την Under 15 της Parma με 4-1 από την αντίστοιχη της Juventus. Στο συνθετικό «Ale & Ricky» του Vinovo, οι Bianconeri πήραν το προβάδισμα ήδη μετά από 150 δευτερόλεπτα με τον Petronelli. Στο 25ο λεπτό επίσης διπλασίασε τα τέρματα: το γκολ το πέτυχε ο Ferraris που διπλασίασε τα τέρματα του στην αρχή του δεύτερου μέρους και έκανε τρία για την ομάδα του. Το γκολ της τιμής για τους Crociatini το έβαλε ο Ferrari 20 λεπτά πριν από το τέλος ενώ ένα λεπτό αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 4-1 ο Moretti. Για τα αγόρια του Bucchioni ήταν μια αναμενόμενη ήττα που δεν αλλάζει το πόσο καλά τα πηγαίνει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.