top of page

Parma - Avellino 2-0: Πήγαμε, πήραμε το αποτέλεσμα και η ομάδα μας αντάμειψε με εντυπωσιακή εμφάνιση

Σε έναν αγώνα που 6 μέλη μας ήταν παρόντες στο γήπεδο του Ennio Tardini η ομάδα μας νίκησε 2-0 την Avellino και πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Di Gaudio και ξέσπασε ντελίριο ενθουσιασμού. Ο Frattali εκτέλεσε βολε, ο Scavone με ένα άγγιγμα της μπάλας και μετά από λάθος του αμυντικού, ο Di Gaudio βγήκε στην κόντρα, πέρασε τον τελευταίο αμυντικό και πλάσαρε τον τερματοφύλακα γράφοντας το 1-0.

Στην συνέχεια η Πάρμα συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και προσπάθησε να βάλει και δεύτερο γκολ όμως οι προσπάθειες τους δεν ευδοκιμησαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάρμα έδωσε λίγο πάραπανω χώρο στην Avellino χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει τον Frattali. Η Parma θα μπορούσε να έχει καθαρίσει τον αγώνα από πιο νωρίς όμως σε δύο φάσεις ο τερματοφύλακας της Avellino είπε δύο φορές όχι σε σουτ του Calaiò αποκρούοντας κυριολεκτικά στην γραμμή.

Ότι δεν κατάφερε ο Calaiò το πέτυχε ο Insigne στο 93ο λεπτό. Ο Baraye έβγαλε ασίστ στον Insigne όπου με δυνατό σουτ από πλάγια θέση έγραψε το τελικό 2-0 ανεβάζοντας την ομάδα μας στην δεύτερη θέση.

Parma - Avellino 2-0

Σκόρερ: 1′ Di Gaudio, 93′ Insigne

PARMA CALCIO 1913: Frattali, Iacoponi, Lucarelli (Cap.), Mazzocchi, Calaiò, Munari (83′ Barillà), Insigne, Di Gaudio (64′ Baraye), Scozzarella, Gagliolo (73′ Germoni),Scavone. Προπονητής: D’Aversa

US AVELLINO 1912: Radu, Marchizza, Kresic, D’Angelo (Cap.), Ardemagni, Di Tacchio, Ngawa, Molina (70′ Castaldo), Asencio (76′ Camarà), Suagher, Laverone (54′ Bidaoui). Προπονητής: Novellino