top of page

PARMA - MACERATESE 2-0: Άνετη νίκη και επιστροφή στη δεύτερη θέση.

Σε έναν αγώνα που η Parma κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό πέτυχε μια άνετη νίκη και πέρασε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας πέτυχε γκολ από τα αποδυτήρια καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με τον Nocciolini με εκπληκτικό σουτ από το σημείο του πέναλτι.

Στο 38' λεπτό η Parma κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα με τον συνήθη σκόρερ της Emanuele Calaio. Ο Baraye τον βρήκε με υπέροχη ασίστ και ο τοξότης πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφυλακα για το 2-0.

Στο δευτερο ημίχρονο η Parma κέρδισε πέναλτι με τον Scavone, εκτελεστης ο Calaio που όμως αστοχεί.

PARMA - MACERATESE 2-0

Σκόρερ: 2' Nocciolini, 38' Calaiò.

Κίτρινες: Scavone, Corapi.

PARMA (4-3-3): Frattali; Iacoponi, Di Cesare, Lucarelli, Scaglia; Munari (dal 58' Corapi), Scozzarella (dal 73' Simonetti), Scavone; Nocciolini (dal 79' Nunzella), Calaiò, Baraye. Προπονητής: D'Aversa.

MACERATESE (4-3-2-1): Forte; Ventola, Gattari, Bondioli, Sabato; De Grazia, Quadri, Franchini (dall'80' Mestre); Turchetta (dal 64' Colombi), Petrilli (dal 73' Moroni); Allegretti. Προπονητής: Giunti.