top of page

Parma Calcio 1913 femminile - Correggese 1-2: Άδικη ήττα.

Άδικη ήττα για την γυναίκεια ομάδα της Parma που κυριάρχησε αλλά η τύχη της γύρισε την πλάτη. Στο 21ο λεπτό η Parma άνοιξε το σκορ με την Boselli μετά από εξαιρετική ενέργεια της Parizzi. Λιγα λεπτά αργότερα η Parma παραλίγο να διπλασιάσει τα τέρματα της όμως το σουτ της Bandini κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι. Ότι δεν κατάφερε η Parma το πέτυχε η Correggese στο πρώτο της σουτ στον αγώνα στο 45ο λεπτό με την De Gregorio φέρνοντας το ματς στα ίσια. Η Correggese στο 52ο λεπτό κατάφερε να κανει το 1-2 με την Corbelli που ήταν και το τελικό σκορ.

Parma - Correggese 1-2

Σκορερ: 21’ Botti (P), 45’ De Gregorio (C), 7’ st Corbelli (C)

Parma: Grossi, Maini, Ngobi, Fontanesi, Frati (9’ st Soragni), Vallante, Parizzi, Minari, Boselli, Bandini, Botti (43’ st Lusignani) Προπονητής. LIbassi

Correggese: Righi, Bertacchi, Brizi (14’ st Credentino), Malavasi, Rovesti (42’ st Bongiovanni), Galantini, Rossi, De Gregorio, Farina, Corbelli, Jallelli (20’ st Casarini) Προπονητής. Bertani