top of page

PARMA-VIRTUS CASTELFRANCO 3-0 - Επιστροφή στις καλές εμφανίσεις.

Η Parma κέρδισε εύκολα και τελικά ήταν πειστική, παίζοντας ένα εξαιρετικό αγώνα νίκησε με 3-0 την Virtus Castelfranco. Οι Σταυροφόροι, με την μεσαία γραμμή να βγάζει φωτιές, με έναν πολύ χρήσιμο Longobardi να βρίσκετε σε άριστη κατάσταση και με τον Baraye να σκοράρει δύο φορές, πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Με την AltoVicentino να βρίσκετε στο -4 (αλλά με παιχνίδι περισσότερο) η Parma του Apolloni ήθελε μόνο νίκη. Ο Lucarelli και οι σύντροφοί του, φάνηκε να το κατανοούν και από τα πρώτα δευτερόλεπτα αναζήτησαν το γκολ που θα μπορούσε να σπάσει το αδιέξοδο.

Στο 20΄ λεπτό η Parma πήρε το προβάδισμα. Ο Corapi μπήκε στην περιοχή, δοκιμάστε να σουτάρει, η μπάλα κόντραρε στον αμυντικό παίρνοντας ύψος και ο επερχόμενος Baraye με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 60' λεπτό η Parma διπλασίασε τα τέρματα της με τον συνήθη ύποπτο τον Baraye φτάνοντας τα 19 γκολ με την φανέλα της Parma. Ο Longobardi μετά από όμορφη ενέργεια σέντραρε, η μπάλα χτύπησε το πρόσωπο του Baraye και βρέθηκε στα δίχτυα για το 2-0.

Το τελικό 3-0 έγραψε ο Micio Melandri με όμορφο πλασέ στο 86' λεπτό δίνοντας έμφαση στην τεράστια νίκη των gialloblu.

PARMA (4-3-1-2) - Zommers; Messina, Cacioli, Lucarelli, Agrifogli; Miglietta, Giorgino, Ricci; Corapi (80' Lauria); Baraye (71' Melandri), Longobardi (90' Guazzo). Προπονητής: Apolloni.

VIRTUS CASTELFRANCO (4-4-2) - Gibertini; Benedetti, Girelli, Biagini, Budriesi (88' Signorino); Oubakent, Marmiroli, Negri (65' Lauricella), Martina; Spadafora (80' Cortesi), Rolfini. Προπονητής: Chezzi.

Σκόρερ: 19',59' Baraye (P), 85' Melandri (P).

Κίτρινες: Martina (V), Girelli (V), Miglietta (P), Agrifogli (P), Messina (P).