top of page

Επιστροφή στις νίκες με σούπερ Parma στο δεύτερο μέρος.

Επιστροφή στις νίκες για την Parma που συνέτριψε με 4-0 την Clodiense με εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο μέρος. Η μεγάλη νίκη της Parma σημαδεύτηκε με την επιστροφή του Longobardi έπειτα από 6 μήνες τραυματισμού ο οποίος κατάφερε και να σκοράρει. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ανιαρό με την Parma να καταφέρνει να προηγηθεί στο 38' με τον Melandri έπειτα από συνεργασία με τον Giorginio. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για έναν ρόλο με την Parma να κάνει ότι θέλει στο γήπεδο και να πετυχαίνει 3 γκολ. Στο 68' η Parma διπλασίασε τα τέρματα της. Ο Baraye εμπόδισε τον τερματοφυλακα (υπάρχει υποψία φάουλ) όπου έχασε την μπάλα από τα χέρια του και ο επερχόμενος Musetti σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Τρεια λεπτά αργότερα ο Baraye με εκπληκτικό σουτ από πλάγια θέση πετυχαίνει το 3-0. Το 4-0 ήρθε μέσα σε αποθέωση καθώς σκόρερ ήταν ο Longobardi που επέστρεψε από τον τραυματισμό του. Ο Sereni βρήκε τον Longobardi μέσα στην περιοχή και ο τελευταίος σφράγισε το τελικό 4-0.

PARMA (4-2-3-1) - Zommers; Messina, Cacioli, Lucarelli, Ricci; Miglietta, Giorgino; Mazzocchi, Musetti (72' Longobardi), Melandri (68' Sereni); Guazzo (57' Baraye).

CLODIENSE (4-3-3) - Clede; Rolli, Abcha (75' Chiozzotto), Boscolo Berto, Barzan; Bargiggia, Amadio, Malagò; Rigato (50' Dje), Scarpa (66' Bonaldo), Saitta. Σκόρερ: Melandri (P), Musetti (P), Baraye (P), Longobardi (P). Κίτρινες: Melandri (P), Rolli (C), Giorgino (P).